SKLEPIK Z AKCESORIAMI

20 września 2014

Kolejna (nie)ważna sprawa...

          Sprawa ma się tak: branża muzyczna oburzona ( i toczy walkę z branżą mody), internauci oburzeni,  Pani Skrobiszewska powołuje się na utrzymanie rodziny, a córka muzyka wykreślona uprzednio z testamentu okazuje niezadowolenie.


   Nowa kolekcja marki Bytom wywołuje spore zamieszanie. Pomimo tego, że ma wejść do sprzedaży dopiero na początku października , jest już  o niej wystarczająco  głośno.


   Grzegorz Ciechowski, słynny wokalista Republiki znany był i  jest, z bardzo negatywnego podejścia do komercjalizacji muzyki i niechęci do reklamy. Odzywają się głosy, że to zupełnie niestosowne, znając podejście muzyka do tego typu rzeczy; krzyczą, że to nadszarpnięcie wizerunku...
   Moim skromnym zdaniem, nie ma nic złego w inspiracji. Przekroczeniem granicy są zdjęcia Ciechowskiego na T-shirtach i reklama nim samym. Gdyby wydać kolekcje jedynie INSPIROWANĄ postacią  i stylem wokalisty, myślę, że nikt by się nie przyczepił. I wtedy można by było uwierzyć nawet, że nie chodzi tu kasę, a jedynie oddanie hołdu.
Możemy sobie gdybać i gdybać, bulwersować się i  bulwersować... I tak w kółko.  To totalnie nic nie zmieni.
   Rozumiem słowa rozczarowania i oburzenia reszty Republiki. W końcu tworzyli wspólnie muzykę, a muzyka bywa też często pokazaniem stosunku do świata. Stanowczo jednak nie rozumiem szumu Internautów, zawzięcie komentujących i domniemających o stosunkach Ciechowskiego z córką Weroniką czy oskarżających jego byłą żonę o chęć zarobienia pieniędzy.
Ludzie, to serio nie jest, aż tak ważna sprawa. To nie wasze małpy i nie wasz cyrk.Chyba, że jesteście wielkimi fanami,  z krwi i kości. Wtedy jest to usprawiedliwione, a nawet mile widziane.


   Mam nadzieję, że przyjdą takie czasy, w których szum medialny będzie powstawał wokół spraw naprawdę ważnych, mających wpływ na nasze życie i na jego jakość.


   Nadzieja matką głupich.

6 komentarzy:

 1. eh ludzie zrobią wszystko dla kasy.......
  ja uwielbiam ciechowskiego i republike, uważam że bez niego polska scena muzyczna kuleje i nie sądze żeby pojawił się ktoś kto mu dorówna i podciągnie poziom w góre. To taki prawdziwy artysta, teraz już takich nie ma....

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam Republiki więc nie wypowiadam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem na nie. Wczoraj w 'na językach' poruszyli ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystko dla pieniędzy.
  http://martienna.blogspot.com/2014/09/greece-mouse-island.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety szybko takie czasy nie nadejdą, ponieważ (niestety) komercja sprzedaje się najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. moim zdaniem nie powinni wykorzystywac jego wizerunku w takich celach. Nawet jesli corka jest/byla wykreslona z testamentu to powinna brac udzial w konsultacjach i decyzjach - przeciez w koncu to jej ojciec

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP