SKLEPIK Z AKCESORIAMI

16 marca 2015

Vogue. Za kulisami świata mody.
    Kirstie Clements zaliczyła wszystkie szczeble kariery w australijskim wydaniu "Vogue"- zaczynając od pracy recepcjonistki, a kończąc jako redaktor naczelna. Po 25 latach została bezceremonialnie zwolniona. W efekcie postanowiła wydać książkę, która byłaby jej "vogowską" spowiedzią... i to niekoniecznie z jej własnych grzeszków. 
    Z pozoru świat mody może wydawać się dla nas bajkowy. Drogie ciuchy, ekskluzywne imprezy, znajomości z gwiazdami, podróżowanie w przepiękne miejsca... Kirstie jednak pokazuje nam, że każdy medal ma dwie strony.

     Każdy kto obraca się w branży modowej, niezależnie od tego czy pracuje w prasie czy w jakiejkolwiek gałęzi tej branży,  mimowolnie bierze udział w wyścigu szczurów. Jednego dnia gwałtownie pniesz się do góry, a drugiego spadasz na samo dno. Ciągły stres, ciągła rywalizacja, ciągła potrzeba bycia lepszym. Prestiżem jest być tego częścią, za to sztuką jest utrzymać się na swojej pozycji.
     Clements nie opisuje tylko tych bajkowych aspektów pracy w Vogue. Wyjawia nam jak wyglądają realia.  Mając styczność z ludźmi tworzącymi cały przemysł od A do Z, ma naprawdę sporo do opowiedzenia. Ciekawie opisuje relacje z gwiazdami, projektantami i modelkami. Jest bardzo dobrą obserwatorką i jej refleksje są jednym z głównych plusów książki.
Przy okazji dowiesz się  jak działa branża wydawnicza, jak funkcjonowała redakcja na przełomie lat 80. i 90., a także odbędziesz przyjemną podróż po stylach w modzie.
    Werdykt: Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Widać, że kobieta ma fach w ręku- świetnie operuje słowem, potrafi i zaciekawić i rozbawić ( w książce niejedna anegdota wywoła na Twojej twarzy szeroki uśmiech). Jeżeli interesują Cie tematy takie jak moda, a "Diabeł ubiera się u Prady" i "Wrześniowy numer" to dla Ciebie za mało, to ta książka powinna Cie usatysfakcjonować.


Bądź na bieżąco obserwuj mnie na INSTAGRAMIE i FACEBOOKU :)
10 komentarzy:

 1. też ją mam :)

  _________________________
  denim total look
  WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 2. Darling, I like your blog and this post very much! I like your style of writing and your photos! Everything is so beautiful!
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  Diana Cloudlet
  http://www.dianacloudlet.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham modę, sama marzę zostać modelką, lecz mój wzrost mi na to nie pozwala, książka jest świetna, w końcu ktoś na poziomie pokazał jak to wygląda na prawdę i wielki ukłon dla tej kobiety!! :)


  + zapraszam do siebie, aktualnie jestem nowa i staram swoich sił na blogu, więc jeśli masz jakieś sugestie na zmiany i porady to proszę pisać śmiało :))

  pozdrawiam! :)

  http://y-gfrr.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa ksiązka, na pewno by mnie zainteresowała bo uwielbiam wszystko związane z modą ;)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Modę:) Vogue super piękna okładka:)
  http://spelniaj-twoje-marzenia.blogspot.com/ Obserwuje : *
  Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawdopodobnie przeczytam :D
  Albo jeszcze lepiej - sprezentuję tę książkę miłośniczce mody <3

  OdpowiedzUsuń
 7. CUdny blog
  .
  .
  Obs za obs? (Ja już,napisz u mnie)
  Zapraszam do mnie (nowa nazwa bloga)
  Mój Blog - klik!-Zapraszam Nowy Post
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP