SKLEPIK Z AKCESORIAMI

15 lipca 2015

Reklamacja za brak godnej płacy - pomóż zmieniać świat ;)

Cześć, cześć! Na horyzoncie pojawiła się nowa, wartościowa kampania! Przeczytajcie, o co w niej chodzi i podpiszcie petycję - Wam zajmie to dosłownie chwilę, a innym pomoże zmienić życie na lepsze. Złóżcie symboliczną reklamację i zmieniajcie świat. :)
   Rozpoczynamy nową odsłonę kampanii „Godna Płaca dla Wszystkich”. Specjalna strona internetowa (w kilkunastu językach) zachęca konsumentów i konsumentki z całej Europy do składania symbolicznej reklamacji ubrań z powodu braku godnej płacy.
Zarówno w krajach azjatyckich, jak i w Europie, pracownice globalnego przemysłu odzieżowego z trudem wiążą koniec z końcem, otrzymując zbyt niskie wynagrodzenie. Obecny ich poziom nie pozwala na godne życie. Ustawowa płaca minimalna to zaledwie 19% z godnej płacy w Bangladeszu, 31% w Indonezji oraz 35% w Kambodży.


   Obecny poziom płac minimalnych powoduje, że pracownicy muszą znosić upokorzenia i życie w ubóstwie bez szansy na poprawę swojego losu. Osoby pracujące w fabrykach odzieżowych od dekady postulują o godną płacę. Wychodząc na ulice, demonstrują i żądają od firm, na zlecenie których szyją, jednego: Godnego życia.


   Zachęcamy europejskich konsumentów i konsumentki do przyłączenia się do symbolicznej reklamacji swoich ubrań z powodu wady, jaką jest brak godnej płacy dla osób które je uszyły. Nadszedł czas by przyznać prawo milionom pracowników i pracownic przemysłu odzieżowego do godnego życia. W ostatnich dwóch latach, więcej niż 110 000 europejskich konsumentów i konsumentek podpisało naszą petycję. To pokazuje, że widzą oni potrzebę działania firm i rządów w kierunku wprowadzania godnej płacy.


   Kampania będzie miała swój finał w Brukseli, podczas Forum „Godna Płaca Teraz”, które odbędzie się 12-14 października 2015 roku. Podczas tego międzynarodowego spotkania Clean Clothes Campaign przedłoży postulaty wsparte przez tysiące konsumentek i konsumentów, dzięki podpisanej przez nich petycji o godną płacę dla wszystkich i wezwie przedstawicieli firm odzieżowych oraz decydentów z krajów UE do podjęcia solidnych działań na rzecz poprawy sytuacji pracowniczej w przemyśle odzieżowym, w obszarze respektowania praw człowieka.

3 komentarze:

 1. Cudowna inicjatywa.
  Mam nadzieję, że jak najwięcej osób się o niej dowie.
  Pozdrawiam
  kociepelko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę że.ciagniesz temat dalej, bardzo dobrze! Petycja podpisana!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP