SKLEPIK Z AKCESORIAMI

22 lutego 2016

WYŚLIJ SZPIEGA DO FABRYKI - Prześwietl firmy obuwnicze!


    Wiesz, że prawie 90% produkcji obuwia odbywa się w Azji? A wiesz jakie substancje używane są przy produkcji butów i w jakich warunkach powstają? Zależy Ci na świadomej modzie i chcesz mieć wpływ na praktyki firm obuwniczych? Poznaj nową akcję fundacji Kupuj Odpowiedzialnie "WYŚLIJ SZPIEGA DO FABRYKI - prześwietl firmy obuwnicze!" i zacznij działać!

    Produkcja odzieży w dzisiejszych czasach często niestety dzieje się kosztem zdrowia innych. Dotyczy to nie tylko samych ubrań, ale i butów. Bo na Twoje buty w skład wchodzi też chemia. Chemia, która jest szkodliwa najbardziej dla tych, które je tworzą. Szczególnie jeśli są to buty skórzane, bo toksycznych substancji używa się już od samego początku, czyli od przetwarzania skóry w garbarni. Cała produkcja kosztuje więc o wiele więcej pracowników i środowisko, niż nas kupno sto par butów.


    Fabryki nie zawsze też przestrzegają praw pracowników - ludzie pracują w koszmarnych warunkach za marne pieniądze (przeciętnie do osób pracujących przy jednej parze butów trafie jedynie 2% ceny towaru) z których ledwo da się przeżyć, dzień w dzień narażając swoje zdrowie. Nie mają wyboru - żeby przetrwać muszą to robić. 


    Chcesz mieć wpływ na etykę stosowaną wśród Polskich firm i dowiedzieć się co się kryje za polskim obuwiem? Zależy Ci na świadomych zakupach? Wesprzyj akcję fundacji Kupuj Odpowiedzialnie!

Wyślij szpiega do fabryki...
    ...i dowiedz się jak i gdzie produkowane są polskie buty, w jakich warunkach pracują pracownicy oraz czy są godnie wynagradzani. Sprawdź też czy buty, które nosisz nie mają na sobie śladów toksyn.
Dzięki dowodom i informacjom zdobytym podczas "śledztwa" będzie można podjęć kolejne kroki i naciskać na firmy, by zmieniły swoje strategie działania. W końcu jedynie my, konsumenci, jesteśmy w stanie spowodować zmiany na lepsze - to my kupujemy ich produkty i to nasza opinia się liczy.

    Cała akcje nie wyjdzie bez Waszej pomocy - na przeprowadzenie badań potrzebne jet dofinansowanie. Na stronie PolakPotrafi.pl możecie przekazać darowiznę, dzięki której projekt zostanie ufundowany - mamy czas do 27 marca tego roku (do godziny 9.00).
Dowiedz się więcej:


Uważasz wpis za wartościowy? Udostępnij go i poinformuj innych o akcji!

Bądźcie na bieżąco i obserwujcie bloga na FacebookuInstagramie lub Bloglovin!

4 komentarze:

  1. Takich akcji powinno być więcej! :) Trzeba być świadomym konsumentem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ostatnio coraz wiecej akcji, kampanii, portali uswiadamiajacych o swiadomym kupowaniu, lubie to, zdecydowanie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę sie, że coraz więcej ludzi świadomie zwraca uwagę na to skąd pochodzą nasze rzeczy, czy są zdrowe i co najważniejsze w jakich warunkach pracują osoby je produkące...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP