SKLEPIK Z AKCESORIAMI

20 kwietnia 2016

FASHION REVOLUTION WEEK - o co w tym wszystkim chodzi?


Od 18 do 24 kwietnia trwa Fashion Revolution Week. Co to takiego jest, po co powstało i jak stać się tego częścią - przeczytajcie!


Trzy lata temu, 24 kwietnia, wydarzyła się jedna z większych katastrof na świecie - zawaliła się fabryka odzieży w Rana Plaza. Zginęło ponad tysiąc osób, a ok. dwóch tysięcy zostało rannych. Firmy odzieżowe, których ubrania były tam szyte, albo nie podjęły się odpowiedzialności za to, co się stało albo zareagowały z ogromnym opóźnieniem i to dopiero pod silnym naciskiem działaczy i mediów.
Fashion Revolution Week to organizacja, która powstała po tym wydarzeniu - miała za zadanie uczcić pamięć ofiar Rana Plaza i wnieść zmiany do przemysły odzieżowego.
Celem Fashion Revolution Week jest pokazanie, że konsumentom nie jest obojętne kto i w jakich warunkach szyje ubrania, które noszą i że my, konsumenci, chcemy zmian w przemyśle odzieżowym. Zmian, które szanować będą pracowników fabryk i zapewnią im dobre warunki pracy.

Chcesz stać się częścią tego wydarzenia? To proste - załóż swoje ubranie na lewą stronę i pokaż metki marki/producenta, a następnie zrób sobie selfie. Opublikuj to zdjęcie na swoich kanałach social media, oznaczając markę - dodaj też koniecznie znacznik #whomademyclothes. 


Wchodźcie na strony organizacji - znajdziecie tam więcej przydatnych informacji:
https://www.facebook.com/FashionRevolutionPoland/
http://fashionrevolution.org/country/poland/

https://www.instagram.com/littlecupofart/A przy okazji, podsuwam Wam mój artykuł sprzed roku "Jak kupować ubrania, żeby być fair?" ->
http://www.littlecupofart.pl/2015/06/jak-kupowac-ubrania-zeby-byc-fair.html

3 komentarze:

  1. Świetnie, że powstają takie inicjatywy! Dołącząm się i lecę zrobić zdjęcie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa akcja, myślę że to dobry sposób by uczcić ich pamięć :)
    Pozdrawiam!
    http://wkomenda.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP