SKLEPIK Z AKCESORIAMI

12 kwietnia 2016

I LOVE FASHION FRIDAY

... czyli jak trzy studentki postanowiły zorganizować pokaz mody.

Od początku. Trzeci rok studiów, jak chyba każdemu wiadomo, niesie za sobą licencjat. Trzeba  więc wybrać sobie jakiś konkretny temat i pracę porządnie napisać. Siedząc wraz z moimi dwiema koleżankami-studentkami - Alicją i Asią oraz naszą promotorką, dr Agnieszką Węglińską, podczas seminaryjnych zajęć, rozmawiałyśmy jakby tu ugryźć temat do licencjatu, coby nie był nudny i zwyczajny.

I ze strony Pani Promotor padł pomysł: zorganizowanie pokazu mody. W końcu jest tam kilka aspektów na których mogłaby się skupić każda z nas. Ja zajęłam się PR-em, Asia fotografią i całą techniczną otoczką, a na barkach Ali spocząć miał cały backstage i kontakty z modelkami.
Pomysł nam się niesamowicie spodobał, ekscytacja na całego - w głowach wizje jakby to zrobić by wszystko udało się jak najlepiej.


Ekscytacja ekscytacją, ale już na początku okazuje się, że organizacja takiego pokazu to wcale nie jest bułka z masłem. Szczególnie jeśli jest brak jednej dość ważnej rzeczy - funduszy. Pokaz to kupa wszelkiego rodzaju wydatków - miejsce, modelki, wizażyści, ubrania, gifty, poczęstunek, zaproszenia, kwiaty, krzesła, oświetlenie, nagłośnienie - to wszystko kosztuje.

Po pierwsze - skąd wziąć miejsce na pokaz, żeby cały event wyglądał profesjonalnie? Po drugie - skąd wziąć partnerów, którzy chętnie zafundują gifty dla gości i modelek? Po trzecie - co z patronatami medialnymi i z całą masą kwestii organizacyjnych?

Nam się jednak poszczęściło - modelki załatwiła nam cudowna Joasia Głowacka, właścicielka Agencji Spot Management. Z Panią Joasią trochę się znamy, bo uczelnia załatwiała nam praktyki w jej agencji, a nasza Ala jest u nich modelką. Udało się nam więc dogadać, że w pokazie będziemy miały dostępnych siedem modelek.

Kolejną ultra istotną kwestią było miejsce w którym odbędzie się pokaz. Od samego wyboru miejsca zależało bardzo wiele - w kwestii wizerunkowej i organizacyjnej. Niewiele brakowało, a nasz pokaz skończyłby w sali szkolnej... Ale na szczęście, w odpowiednim czasie, jeden z wykładowców rzucił luźnym tekstem, że Teatr Muzyczny Capitol udostępnia za darmo swój hol (z racji projektu unijnego - warto szukać takich informacji, bo można dzięki temu zorganizować coś za darmo). Podłapałyśmy temat i wybrałyśmy się do Capitolu. Od razu wiedziałyśmy, że to miejsce będzie idealne. Dogadałyśmy się z panią Renatą Majewską, która odpowiada za Podwórko Capitolu i byłyśmy jeszcze bardziej pozytywnie nakręcone - nie dość, że to miejsce jest fantastyczne, to jednocześnie załatwione są też krzesła i wszystkie aspekty techniczne.

W maju ten czerwony dywan przemieni się w wybieg dla modelek ;)


fot. Joanna Karyś

Przed nami pojawiła się najbardziej istotna kwestia- skąd wziąć stylizacje dla modelek? Celem naszego pokazu jest promocja mody polskiej, więc wszystkie ubrania powinny mieć polską metkę. Ala wysunęła propozycję, że załatwi ubrania od Bialcon i Rabarbar - pełne zniecierpliwienia musiałyśmy trochę poczekać na ich odpowiedź. Ale w końcu się udało - dostaniemy po 10 outfitów od każdej z marek. Z tym, że takie wypożyczone ciuchy to wielka odpowiedzialność - muszą wrócić w nienaruszonym, nieskazitelnym stanie, bo inaczej trzeba sporo zapłacić. 
Jednak wciąż było to dla nas za mało i wydawało nam się, że z dwoma markami pokaz będzie niekompletny. Z pomocą przyszedł nam butik Moher Vintage&Design, który w swojej ofercie ma m.in. ubrania od polskich projektantów. Pani Patrycja Strzelbicka, właścicielka butiku, zgodziła się udostępnić ubrania na 10 stylizacji.
Kolejnym ważnym punktem było wyszukanie patronatów medialnych - zadanie niby proste, ale prawda jest taka, że trudno przykuć czymś uwagę redakcji, często też po prostu nie odpisują. Nasz pokaz jest też w takim czasie, w którym dzieje się sporo wydarzeń w świecie mody, a co za tym idzie redakcje skupiają się na innych, że tak powiem, "poważniejszych" akcjach. Udało nam się jednak uzyskać cztery patronaty portali: Fashion Biznes, feszyn.com, dlaStudenta oraz Wrocławianki.com

Następnym i nie lada łatwym zadaniem, okazało się znalezienie partnerów do pokazu. Mało marek chce wspierać w postaci barteru wydarzenie nie cieszące się dużą sławą, często też pokazy mody nie są ich obszarem działań marketingowym lub całkowicie nie wpisuje się w grupę docelową firmy. Po niezliczonych ilościach maili, w końcu udało nam się uzyskać partnerów - także jak się okazało, nie ma rzeczy niemożliwych.
W między czasie zostały stworzone logo, plakat i zaproszenia (dziękujemy tutaj pięknie agencji reklamowej Smart). Dogadałyśmy też listę gości - postarałyśmy się, aby byli to głównie ludzie z branży mody). Zaproszenia czekają na wysłanie, strona na facebooku od dawna wisi w sieci, a spraw do załatwienia zostało nam naprawdę niewiele.
Mimo tego całego stresu związanego z terminami, dogadywaniem się z markami, odpowiedzialnością, organizacja pokazu mody to naprawdę ciekawa sprawa. Przede wszystkim jest to dobre doświadczenie - uczy odpowiedzialności, organizacji, komunikacji z mediami, z markami. Okazało się też, że tak naprawdę pokaz mody może zorganizować każdy- wcześniej było to dla mnie zupełnie nie do pomyślenia, że można ot tak, stworzyć cały event od A do Z, a tu proszę, takie rzeczy się dzieją.

STRONA WYDARZENIA: https://www.facebook.com/ilovefashionfriday/
SNAPCHAT (obserwujcie - fajne rzeczy się tam dzieją) - fashionfriday
INSTA: https://www.instagram.com/ilovefashionfriday/

Organizatorzy:
https://dsw.edu.pl

Patroni medialni:
http://feszyn.com/
http://fashionbiznes.pl/
http://www.dlastudenta.pl/
http://wroclawianki.com/

Partnerzy:
http://bialcon.pl/
http://rabarbar.bialcon.pl/
http://moher.com.pl/
http://www.teatr-capitol.pl/pl/
http://sylveco.pl/
http://belovedskin.com/
http://goldenrose.pl/
https://montonze.com/
https://elite-design.pl/
http://spotmanagement.pl/
http://sklep-smart.pl/
https://www.facebook.com/sarabachowskamakeup/
https://www.facebook.com/Pucybuty/
https://winospodslezy.pl

|Facebook wydarzenia||Instagram wydarzenia|
5 komentarzy:

 1. Podoba mi się jak bardzo jesteście zdeterminowane, żeby stworzyć swój pokaz, naprawdę super sprawa, tylko ciekawa jestem co studiujesz? ☺️
  www.makeadouple.squarespace.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam pomysł i organizacja naprawdę super! Jedyne do czego mogę się przyczepić to plakat. Poświęciłyście za dużo miejsca na sponsorów, aż ciężko się dopatrzeć tych ważnych informacji (przepraszam... nawyk grafika :(((()
  Gratuluje jednak inicjatywy! Organizując coś takiego same najwięcej się nauczycie i następnym razem pójdzie już z górki ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha, gdybyś zobaczyła pierwszą wersję plakatu to chyba byś się popłakała <3

   Usuń
 3. Wow! Jestem pod wrażeniem, tego jak świetnie to wszystko zorganizowałyście. Gratulacje!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP