SKLEPIK Z AKCESORIAMI

02 maja 2016

inspiracje artystyczne #13

    Maj zaczynamy od zestawienia inspiracji artystycznych. Dzisiejszy wpis gości artystów, którzy tworzą intrygujące obrazy za pomocą grafiki komputerowej. Będzie trochę surrealizmu i trochę fantastyki - chodźcie się zainspirować! :)

Gediminas Pranckevičius

    Artysta tworzy m.in. genialne surrealistyczne wersje "rzeczywistości". Uwielbiam zestawianie ze sobą pozornie niepasujących elementów, świat rzeczywisty ze światem fantastycznym - od razu widać jak bardzo bogatą wyobraźnię posiada artysta. Na pracach Geminidiusa panuje właśnie taki pozorny "chaos". Widać też, że artysta lubi używać symboliki, więc tak naprawdę wszystkie te elementy, które widzimy nie zostały dobrane przypadkowo.
|strona artysty|

Jonas De Ro
    Prace Jonasa De Ro urzekają. Jest w nich jakiś taki magiczny, eteryczny klimat - patrząc na nie, można się wręcz przenieść myślami do jakiegoś zupełnie innego świata. Artysta najczęściej inspiruje się architekturą, fantastyką i science fiction. Jonas fantastycznie operuje światłem i precyzyjnie dopracowuje każdy detal swoich grafik - dzięki temu przedstawione przez niego miejsca wyglądają na prawdziwe i jednocześnie czuć od nich swojego rodzaju nierealność.


Destroying nature is destroying life
Creative agency Grabarz & Partner worked with Analog / Digital and Illusion Bangkok 

    Bardzo udana kampania społeczna, która ma na celu pokazanie, że ludzie niszcząc środowisko dla swoich korzyści, niszczą też życie zwierząt, które w nim żyją. Ciekawy przykład na to, jak w atrakcyjnie wizualny sposób i jednocześnie mocny w swoim przekazie, można wykorzystać grafikę komputerową. Brawa więc dla twórców.
Obserwujcie mnie na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE, a i ostatnio nawet SNAPCHATA próbuje coś ugryźć: piotrowiczann

6 komentarzy:

 1. nie jestem znawcą surrealistycznej twórczości, ale zerkam na nią z zainteresowaniem.Lubię prace alexa fishgoyta, vladimira kusha albo polaka jacka yerkii jeszcze paru innych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jacka prace też bardzo lubię ;) nie znałam vladimira kusha - właśnie przeglądam jego obrazy - świetne są! coś czuję, że wyląduje w następnych inspiracjach :)

   Usuń
 2. Ja totalnie nie znam się na takiej twórczości i nie czuję się w tym, aczkolwiek trzeba przyznać, że niesamowicie cieszy to oko i miło się na to patrzy ;]
  Fajnie, że przedstawiasz na tym blogu swoje pasje, coś, co kochasz, lubię takie osoby
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Prace Jonasa De Ro są przepiękne. Zazdroszczę talentu temu artyście. Umie uchwycić w nich coś szczególnego co przykuwa wzrok w każdej z nich :)

  http://aleksandramakota.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście są świetne :)

  CHCE SIĘ ŻYĆ
  Seria "pozytywne poranki" na blogu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP