SKLEPIK Z AKCESORIAMI

13 września 2016

inspiracje artystyczne #17

    W siedemnastym już zestawieniu inspiracji artystycznych (zobaczcie poprzednie - o, tutaj!) znajdziecie: artystkę tworzącą instalacje i piękne obrazy z połączenia pinezek i guzików, artystkę, która zamyka w szklanych probówkach budynki i drzewa oraz fotografa, tworzącego zdjęcia wyglądające jak ilustracje najpiękniejszych baśni!

Ran Hwang
     Ran Whang tworzy fantastyczne instalacje-obrazy za pomocą pinezek i guzików. Niektóre z guzików mają przeczepione kawałki papieru, dzięki czemu artystka może bardziej operować formą. Ran własnoręcznie przybija młotkiem tysiące takich pinezek do ścian, drewna lub akrylowego szkła - technika ta jest bardzo czasochłonna. Wybór guzików jako medium nie jest dla artystki przypadkowy - są dla niej metaforą ludzkiego życia, bo - jak tłumaczy - nigdy nie doceniamy guzika, dopóki nie zniknie nam z ubrania

Rosa de Jong
     Duńska artystka, Rosa de Jang, zamyka w szklanych probówkach małe instalacje przedstawiające budynki, drzewa, namioty czy wieże wodne na jakby latających kawałkach ziemi. Rosa wytwarza swoje unikalne dzieła z przeróżnych materiałów, m.in. kamieni, piasku, gałązek. Własnoręcznie przygotowuje każdy element wnętrza próbówki - musicie przyznać, że oprawianie tak małych elementów nie może należeć do łatwych!

Oleg Oprisco
     Ukraiński fotograf, Oleg Oprisco, tworzy wyjątkowe fotografie w baśniowym wręcz klimacie. Zdjęcia artysty są idealnie dopracowane i przemyślane - Oleg sam organizuje scenografię każdego ujęcia, wykonuje rekwizyty, a także maluje swoje modelki. Sesje wykonywane są aparatem analogowym (Kiev 6C i Kiev 88), a Oleg w programie graficznym poprawia jedynie kolory. Stonowane barwy i surrealistyczna scenografia sprawiają, że od jego prac po prostu nie można oderwać wzroku.

Bądźcie na bieżąco i obserwujcie bloga na Facebooku lub Instagramie!

5 komentarzy:

 1. Cudowne inspiracje, tutaj nie ma rzeczy brzydkich :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne. Rosa de Jong całkowicie skradła moje serce. Będę do ciebie częściej zaglądać, bo sama jakoś nie mam serca do wyszukiwania takich rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie to wszystko wygląda, zastanawia mnie tylko ile to trzeba pracy włożyć żeby to wyglądało jak wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne inspiracje, prawdziwy talent ;) Obserwuję :D
  Pozdrawiam ♥ #Smile
  Nasz blog - klik

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP