SKLEPIK Z AKCESORIAMI

08 sierpnia 2017

inspiracje artystyczne #24

     Szukacie inspiracji artystycznych, które pomogą Wam wpaść na jakiś niebanalny, kreatywny pomysł? Spieszę więc z pomocą i podrzucam zestawienie trójki wyjątkowych artystów. Wybrane przeze mnie prace są subtelne i delikatne, a jednocześnie zapadające w pamięć. Wśród nich pojawiło się haftowanie, wycinanki z papierów i elementy z kwiatów!

Sheena Liam

     Przygoda z haftowaniem Sheeny Liam - modelki i artystki - rozpoczęła się w dzieciństwie. Haftować uczyła ją mama. Na początku były to motywy kwiatów, co zresztą szybko nudziło Sheenę i sprawiło, że porzuciła to zajęcie. Powróciła do niego gdy była już modelką - widać zresztą, że inspiracje czerpie właśnie ze świata mody i urody. Jej dzieła to portrety (najczęściej autoportrety) kobiet w minimalistycznym stylu, haftowane na surowym płótnie. Hafty Sheeny wyróżnia podkreślenie roli fryzury - wystające włóczki imitujące włosy nadają wrażenie trójwymiaru i poczucie ruchu postaci.


Parth Kothekar
     
     Parth Kothekar tworzy genialne wycinanki z papieru... i trzeba przyznać, że jest mistrzem w swojej dziedzinie! Artysta wypuszcza oryginalne dzieła w różnych seriach tematycznych, czerpiąc często inspiracje ze swojej kultury i z otaczającego go świata. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim - zarówno ze względów wizualnych, jak i samego przesłania - kolekcja przedstawiająca indyjskie kobiety ubrane w sari, połączone z mitycznymi syrenami. To połączenie jest wyrazem uznania dla siły tych kobiet w codziennym i trudnym życiu, podkreśleniem tego jak bardzo są wyjątkowe.

"Mermaids have always fascinated me for various reasons, and nothing could capture my vision of Indian women better than a mermaid. Though half human she remains constrained to water. When she's above the water for us to see, does she breath or quietly suffocates? I wondered. Though she can't walk on land, can she be outdone in her deep, still and salty waters?"  ~ Parth Kothekar


Raku Inue

      Japoński artysta Raku Inue długo nie mógł określić swojego stylu, bawiąc się najróżniejszymi narzędziami pracy i technikami. Szukał harmonii i równowagi w swoim życiu i chciał to przekazać w tym, co tworzy... I zdecydowanie to znalazł! Czy może być coś bardziej pełnego harmonii niż subtelne połączenie świata fauny i flory, inspirowane po prostu naturą? Artysta stworzył wyjątkową serię prac, w których tworzy kompozycje z różnych roślin, układające je w kształt insektów - a to w połączeniu z perfekcyjnie połączonymi kolorami jest niesamowicie przyjemne dla oka.


Bądźcie na bieżąco i obserwujcie bloga na Facebooku lub Instagramie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP