SKLEPIK Z AKCESORIAMI

08 stycznia 2018

inspiracje artystyczne #26

     W najnowszych inspiracjach artystycznych zagościły polskie i bardzo utalentowane ilustratorki. 


Karolina Lola Łuć

     Instagramowe konto Karoliny odkryłam kilka dni temu i od razu wiedziałam, że musi się pojawić w inspiracjach. To ilustratorka o ogromnej wrażliwości artystycznej - widać to nie tylko po pięknych i uroczych ilustracjach, estetycznych zdjęciach, ale i po opisach w postach. Bardzo podoba mi się klimat tych akwarelowych (i nie tylko, ale to one właśnie skradły moje serce) dzieł - są takie bajkowe, ciepłe i bardzo subtelne. A kolory przenoszą nas w romantyczny świat retro...


Magda Kornatowska


     Bardzo lubię też grafiki tworzone przez Magdę Kornatowską, czyli Atogrzywę. Są takie dziewczęce, lekkie. To co jest w nich też super, to to, że dotyczą codziennego życia i jednocześnie mają w sobie mega pozytywny klimat. Energiczna kreska i subtelne kolory tych ilustracji są wyjątkowo estetyczne i przyjemne dla oka (tak samo zresztą jak cały insta autorki - to bardzo stylowa dziewczyna!). Te grafiki zdecydowanie wprawiają człowieka w dobry humor.


Matylda Konecka
     Ilustracje Matyldy to podróż do krainy wyobraźni i świata baśni. Te surrealistyczne obrazy łączą w sobie miasta, pejzaże, świat fauny i flory... Każda z wizji artystki jest niebanalna i ma swój niepowtarzalny klimat - nie tylko dzięki samym kompozycjom obrazu, ale i przygaszonym, lekko melancholijnym kolorom oraz ekspozycji plam światła. Magicznie, po prostu magicznie.


Bądźcie na bieżąco i obserwujcie bloga na Facebooku lub Instagramie!

1 komentarz:

 1. Świetne prace, wprost cudowne.
  Nie znałam innych ilustratorek poza Lolą, którą się zainspirowałam i postanowiłam wykonać swój własny rysunek w podobnym stylu.
  Tak się wciągnęłam, że im więcej ich rysowałam, tym bardziej uwidaczniał się mój własny styl, który później odbiegł zupełnie, zarówno kolorystycznie jak i kształtem.

  Tak odnalazłam swoje ukojenie na zimowe wieczory.
  Naprawdę, warto się inspirować!

  https://www.facebook.com/martpictures/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP