SKLEPIK Z AKCESORIAMI

31 stycznia 2018

Polecajki #1

     Mam dla Ciebie dziś do polecenia dwa ciekawe filmy, dwa słodko-gorzkie seriale i... kilka fajnych blogerskich linków! Kawka/herbatka w dłoń i  chodź się zrelaksować przy pierwszych polecajkach w tym roku.
-FILMY-

     What happend to monday? (2017) - film z rzędu luźnych thrillerów, klimat sci-fi. Akcja dzieje się w przyszłości (w zasadzie niedalekiej). Ludzkość zmaga się z problemem przeludnienia, powstają więc nowe przepisy - można posiadać tylko jedno dziecko. "Nadprogramowe" dzieci, jeśli zostaną odkryte, zostają... zneutralizowane. Fabuła filmu skupia się na siedmiu siostrach (siedmioraczkach). Każda z nich ma zupełnie inną osobowość, ale by przeżyć muszą dla świata zewnętrznego tworzyć jedną postać - Karen Settman. Każda z nich może wyjść tylko raz w tygodniu z domu przybierając stworzoną przez nie wspólną tożsamość. Akcja nabiera tempa gdy ginie gdzieś jedna z nich - Poniedziałek. Pozostałe siostry próbują dowiedzieć się prawdy. Film zaskakująco wciągający i nieprzewidywalny, fajna propozycja na wieczorny seans.

     Tajny dziennik (2017) - wyciskacz łez, dramat z Rooney Marą w roli głównej. Akcja zaczyna się w momencie, gdy zamykany jest szpital psychiatryczny, w którym poznajemy stuletnią pacjentkę. By zagęścić akcje, do szpitala przybywa tajemniczy lekarz (w tej roli Eric Bana), który próbuje poznać historię staruszki.  Okazuje się, że kobieta od lat prowadzi pamiętnik, w którym opisuje swoje wspomnienia. Zaczyna więc opowiadać historię swojej młodości i tego, co ją spotkało. Film o wielkiej miłości, tragedii, żądzy i zazdrości. Piękny i wzruszający!

-SERIALE-

    The end of f***ing world (2017) - netflixowy serial o nietypowej parze nastolatków, przepełniony czarnym humorem i podszyty smutkiem. James i Alyssa poznają się w szkole. Marzeniem Jamesa jest zabicie kogoś (iście psychopatyczne predyspozycje!), Alyssa zaś chce zostawić wszystko za sobą i uciec.  Tak też wyruszają we wspólną podróż przepełnioną nietypowymi sytuacjami. The end of f***ing world to serial, w którym patologiczne sytuacje to norma, a mimo to czeka się na sceny, w których dwoje bohaterów łapie wspólną więź. Narracja poprowadzona jest w taki sposób, że mamy wgląd w sposób myślenia bohaterów - super jest poznawać historię z dwóch perspektyw. Dodatkowym plusem serialu jest świetna ścieżka muzyczna!

        Atypowy (2017) - głównym bohaterem serialu młody, autystyczny chłopak. To kolejna produkcja typu tych słodko-gorzkich. Z jednej strony jest pozornie zabawnie, a  z drugiej strony - serial pokazuje jak ciężko żyje się chorym na autyzm ludziom w naszym społeczeństwie. I w zasadzie nie tylko im. W serialu pokazane też jest jak choroba dziecka wpływa na życie ludzi w z najbliższego otoczenia. Mimo poważnej tematyki poruszanej w Atypowym, pełno  jest  w nim ciepłych, rozgrzewających serce sytuacji i pozytywnych postaci - warto obejrzeć!

-BLOGI-

✔ Zenjowe wyzwanie - 100 dni rysowania i pisania - mega kreatywne wyzwanie, w którym biorę udział. Jeśli masz pół godziny dziennie wolnego czasu to zapraszam. Supersposób na pobudzenie kreatywności!
✔ Minimalizm, blogerski strzał w kolano, czy jedyna słuszna droga? - m.in. o tym, ile minimalizmu jest w minimalizmie na Instagramie
✔ Co włożyć w ramkę? 9 tanich i niecodziennych sposób - fajne patenty na ozdobienie pomieszczenia
✔ Idealne białe tło na zdjęciu - jeśli też zawsze masz problem z białym tłem pod np. flatlaye, to ten tekst jest dla Ciebie!

-OSTATNIO NA BLOGU-

zdjęcie: unsplash

Bądź na bieżąco i obserwuj bloga na Facebooku lub Instagramie! Wpadnij też do mojego sklepu - czekają na  Ciebie akcesoria z moimi autorskimi ilustracjami.

1 komentarz:

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP