SKLEPIK Z AKCESORIAMI

11 maja 2019

inspiracje artystyczne #37


     W majowych inspiracjach artystycznych główną rolę gra temat popkultury. Wśród nich makijażystka, która ma na ustach Nocnego Króla, uliczny artysta malujący realistyczne portrety na ścianach i artysta, który tworzy urocze okładki do książek!

Ryan Kelly

      Zawsze twierdziłam, że makijaż może być formą prawdziwej sztuki.  Ryan Kelly, makijażystka z Maryland, wykorzystuje swoje usta i paznokcie jako płótno, a jej inspiracją jest popkultura. Tak więc na jej ustach zobaczymy dzięki temu Forresta Gumpa, Beatlesów, Gagę i Bradleya Coopera, Nocnego Króla z "Gry o tron" czy Deadpoola! Paznokcie natomiast stanowią fajne dopełnienie głównego motywu.


AKSE

     Uliczny artysta, AKSE, tworzy serie inspirowanych popkulturą graffiti. Są to realistyczne portrety w dużych rozmiarach, przedstawiające znanych aktorów, muzyków, postaci z seriali i filmów. Wśród nich możemy zobaczyć Arya Stark i Tyrion Lannister z Gry o tron,  Waltera z Breaking Bad czy Mahatma Gandhi. Trzeba przyznać, że prace artysty wkomponowane w miejską przestrzeń robią wrażenie!


Joey Spiotto

     Jouey Spiotto tworzy coś, co spodoba się zdecydowanie miłośnikom książek, seriali i  filmów... Przekształca on bowiem znanych bohaterów z popkultury w ultra urocze i rysunkowe postacie, które następnie umieszcza na okładkach książek dla dzieci. Wśród nich pojawiają się między innymi: Deny z Gry o Tron, Joker, Edward Nożycoręki. W jego pracach nawet i ci "źli" wyglądają naprawdę przesłodko!Więcej inspiracji artystycznych? Bądź na bieżąco i obserwuj mojego bloga na Facebooku lub Instagramie!

1 komentarz:

  1. Piękne! Wszyscy trzej artyści tworzą coś wspaniałego i sama nie wiem, które dzieła podobają mi się bardziej!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP