SKLEPIK Z AKCESORIAMI

16 czerwca 2019

Letnie Przesilenie - kolekcja less waste od polskiej manufaktury ubrań z organicznych tkanin


     21 czerwca w Polsce zaczynie się letnie przesilenie, początek astronomicznego lata. W słowiańskich wierzeniach to święto związane z naturą - wodą, słońcem, urodzajem i... miłością. Zainspirowała się tym poznańska manufaktura ubrań z organicznych tkanin. Poznajcie ich pierwszą autorską kolekcję i zobaczcie jej przepiękną, pełną słońca i natury, kampanię zdjęciową!

     Cottonganic to młoda, polska marka produkująca ubrania oraz domowe tekstylia. Ich ubrania szyte są przez lokalnych krawców, z certyfikowanych, organicznych i ekologicznych tkanin. Wśród nich pojawiają się: organiczny len, wegański jedwab oraz organiczna bawełna. Takie tkaniny, poza ekologiczną produkcją, są też bardzo odporne na upływ czasu i są bardzo przyjazne dla skóry.

     Letnie przesilenie to kolekcja w duchu less waste, powiązana z symboliką słowiańską. Każde z ubrań, pomimo osadzenia w letnim sezonie, dzięki uniwersalności można wykorzystywać również w kolejnych. To ubrania, które mogą w stylizacji grać pierwsze skrzypce, a jednocześnie stanowić bazę stylizacji jesiennej czy zimowej.
- Stawiamy na zdrowie, które rozumiemy również jako umiar. Dlatego chcielibyśmy, by w szafach Polek było mniej ubrań, a znalazło się tam kilka ulubionych, które powstają w sposób odpowiedzialny. Żeby jakość zastąpiła ilość. Nasza kolekcja pokazuje, że na te same ubrania możemy patrzeć przez pryzmat różnych celów – w zależności od pory roku - informuje Beata Kazimieruk - Szozda, założycielka Cottonganic.
    Letnie przesilenie to kolekcja utrzymana w prostej stylistyce, o subtelnie kobiecym, zmysłowym i pełnym lekkości charakterze. Kolorystyką nawiązuje do zjawiska dni i nocy polarnych występujących na obu półkulach, ale przeważają w niej bardzo jasne i ciepłe kolory. Kolekcja to nie tylko zwiewne sukienki, ale i casualowe ubrania, typu spodenki czy koszulki, które pojawiają się miedzy innymi w kolorze głębokiej czerni czy ozdobione roślinnymi, ciemnymi printami.

- Mając na względzie trwałość i wszechstronność organicznych tkanin z jakich szyjemy zależało mi na tym, by nasze ubrania wraz z mijającym sezonem nie zostały schowane na dno szafy i nie czekały na kolejne „letnie przesilenie”. Tworząc tę kolekcję, chciałam znaleźć dla nich zastosowanie również po przeciwnej strony bieguna ;) – czyli dla nas jesienią i zimą. Dlatego też znakomita większość ubrań z tej linii została pomyślana tak, by świetnie sprawdzać się również jako wygodny, zdrowy homewear, czy nawet ubrania dospania – dodaje B. Kazimieruk - Szozda.Kolekcja Letnie Przesilenie właśnie wchodzi do sprzedaży. Do końca czerwca będzie można skorzystać z 10% rabatu na zamówienia preorder. Wystarczy tylko zarejestrować się do newslettera na stronie www.cottonganic.com

KAMPANIA:
Fotograf: Natalia Niedziela
Modelki: Zuzanna Zachciał i Kornelia Gołębiewska (gościnnie Beata Kazimieruk – Szozda)
MUA: Yoanna Belle
Produkcja: Beata Kazimeruk – Szozda

facebook.com/Cottonganic  ||  instagram.com/cottonganic

Chcesz poznać więcej świetnych marek slow fashion? Bądź na bieżąco i obserwuj mojego bloga na Facebooku lub Instagramie!

1 komentarz:

  1. Teraz minimalizm jest naprawdę w modzie. Często moda mija a te klasyczne stylizacje takie jak te nie przemijają i nadal są w modzie. Świetna praca! Gratulacje odwagi bo nie każdy decyduje się na takie stylizacje.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP