SKLEPIK Z AKCESORIAMI

12 lipca 2019

Aplikacja LESS_: znajdź swój styl i dbaj o środowisko!


     LESS_ to aplikacja mobilna, w której zakocha się każdy prawdziwy miłośnik slow fashion! 

     O tym, jakie negatywne skutki może przynosić fast  fashion, pisałam już nie raz. W najlepszym razie, nieprzemyślane zakupy prowadzą do tego, że ubrania zalegają w naszych szafach, a w najgorszym - zaśmiecają naszą planetę (statystyczny Polak ma w swojej szafie 67% rzeczy z których nie korzysta!). O wpływie produkcja ubrań pod kątem ekologicznym nie wspominając... Użwyana jest przy niej chemia, która szkodzi środowisku, pracującym przy niej ludziom, a nawet naszej skórze. Do produkcji jednego t-shirta idzie nawet ponad 2,5 tys. litrów wody, do jeansów - aż 8 tysięcy! Dlatego warto by robić świadome zakupy, postawić na mniejsza ilość ubrań, a ubraniom, które już mamy, dawać drugie życie!

   LESS_ to aplikacja, która właśnie w tym ma pomóc. To rozwiązanie wpisujące się w circular economy i filozofię slow fashion. Aplikacja łączy ze sobą funkcję portalu społecznościowego ze sprzedażą oraz kupnem ubrań... z drugiej ręki! Jak mówi twórca aplikacji, Matusz Oleksiuk, LESS_ pomaga zaoszczędzać podczas zakupów i wspiera kulturę recyklingu.

    Jakie jeszcze korzyści płyną z używania apki, poza dbaniem o środowisko i o zasobność portfela? Pomaga określić i uporządkować swój styl, a także... pobudzić kreatywność, bo w zdjęciach na LESS_ kluczowa jest forma ekspozycji ubrań.
   
   A! I co ważne dla nas, użytkowników, to to, że aplikacja nie pobiera żadnych prowizji, transakcje bezpośrednio wykonują pomiędzy sobą użytkownicy.


Brzmi super, prawda? A jak zacząć używać aplikacji LESS_? Nic prostszego - zobacz poniższą grafikę i zacznij działać!
Bądź na bieżąco i obserwuj mojego bloga na Facebooku lub Instagramie! Odwiedź też SKLEPIK z akcesoriami zdobionymi ilustracjami stworzonymi przeze mnie. <3

3 komentarze:

  1. Świetna sprawa! Aplikację właśnie ściągam! Uwielbiam tego typu rzeczy, moim zdaniem powinno się ludzi bardziej uświadamiać o wpływie ciuchów z sieciówek na nas u na naszą planetę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. podoba mi się to, że powstają takie inicjatywy skierowane ku ochronie środowiska

    OdpowiedzUsuń
  3. Z opisu brzmi świetnie. Trzeba wypróbować. Lubię tego typu rozwiązania kompleksowe

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarze - to bardzo motywujące.
Staram się odwiedzać każdego bloga ;)

Komentując wpis zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.

TOP